Fredag den 8/12

Vi har just sjungit hej då till varandra efter en härlig sångstund.

Tidigare i morse pratade vi om att Jacob ska åka iväg med ett flygplan och att det var hans sista dag i skolan på länge. Tursamt nog så var det just Jacobs bild som dök upp i adventskalendern så att han fick chans att tända ljuset en gång till.

Lite senare bar det iväg till idrottshallen för ett mororikpass.

När pojkarna kom tillbaka plockade vi fram bloggen för att titta på vad som hänt i veckan. Som vanligt var det nog roligast med filmerna och vi fick bland annat se hur fint Max skakade lådan igår vid bildarbetet.

På måndag och fredag i nästa vecka kommer jag att vara ledig men Måns och Carro ser till att skoljobbet flyter på som vanligt.
Trevlig helg 🙂

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *