Fredag den 18/8

Ett sånt härligt sätt att avsluta skolveckan! Vi har verkligen haft en bra dag och alla tre pojkarna har varit stenhårt fokuserade hela tiden. När samlingen var avslutad och vi hade fyllt på med lite fikaenergi var det dags för idrott med Johan. Han hade tagit med sig en fallskärm som var väldigt spännande.

Sedan var det dags för information i maulan tillsammans med hela lågstadiet. Vi fick se vilka som är rektorer och skolsköterskor osv. på skolan och alla tre pojkarna deltog delar av eller hela stunden (40 min).

Dagen avslutade vi med ett aktivitetspass i klassrummet. Först lite bollek…

…och sedan provade vi hur det kunde kännas att ha hörselkåpor på sig. Det var ganska spännande!

Hoppas att alla får en skön helg så ses vi igen på måndag 🙂

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *