Måndag den 27/2

Så var vi tillbaka i skolan igen efter en veckas lov som innehållit både vinter och vår vad gäller väderleken.

 

Alla tre pojkarna hade saker som de ville visa och berätta om i sina iPads. Det verkar som om alla haft ett bra lov, hemma eller på fritids 🙂

Måndagar är bra dagar för då kommer Johan, och jag tror att alla uppskattar både att få träffa honom och att få ha idrott.

Även elevens val är en favorit, vilket avslutar skoldagen. På musikleken lekte vi en ny lek idag där man fick gå på led och härma den förste i ledet samtidigt som man sjöng om det. Det är ett härligt gäng som samlas för musiklek och vi som är med njuter av att ses. Även sygruppen verkar ha roligt. Nu är det en vecka kvar med dessa grupper och sedan är det dags för nya val.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *