Fredag den 30/9

Det är härligt med skämtsamma elever! Max busade med vår vikarie Diana och oss andra i morse och sa att alla på bilden hette Max när vi skulle läsa Vem-boken. Både han själv och vi andra skrattade så det bubblade och Angelo och Caroline i rummet bredvid undrade vad det var som var så kul inne hos oss.

img_8132

Under idrotten jobbade alla bland annat med sina motorikmål och Angelo lyckades med att hoppa jämfota över häcken alldeles själv.

20160930_102309_resized 20160930_101918_resized

När vi hade samlats i musikrummet för att ha blogg- och sångstund kom Maria och Alma från 6-9B ner och hälsade på. De hade med sig två stora inbjudningskort från deras klass till våra två klasser. På tisdag ska vi få komma upp till dem och göra vattenexperiment. Det ska bli kul!

img_8134

Trevlig helg allihop!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *