Måndag den 23/5

Den här veckan har vi fokus på kultur. Flera av dagarna ska vi gå på föreställningar med Kulturskolan och idag var första gången. Vi började dagen med att äta vårt förmiddagsfika och därefter gjorde vi oss redo för att ge oss av. Savannha och Angelo satte sig i cykeln och de andra satte av i rullstol eller till fots. Eftersom det gick snabbt att cykla fick Savannha och Angelo lite extra tid att utforska staden. Vi gick till Domkyrkoplan och tittade på fontänen. Sedan hittade Angelo en häftig stentrappa som vi testade. Väl på Stadshallen var det pop och rock för hela slanten och vi fick njuta av fyra olika rockband. På hemvägen bytte Johanna och Savannha plats med varandra så att Savannha fick en promenad och Johanna fick susa fram i cykeln.

IMG_2755IMG_2754thumb_IMG_1455_1024IMG_6211thumb_IMG_6213_1024IMG_2777

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *