Onsdag den 25/11

Under förmiddagen gick Johanna iväg med 1-4:an för att titta på när mellanstadiet hade avslutning på elevens val. Det var dansgruppen som visade en film som de hade spelat in.

DSC_1541

Amina, Daniel och Hanna hade idrott och idag kom Jeanette från habiliteringen på besök.

20151125_101620_resized 20151125_100508_resized

Under tiden passade Savannha och jag på att leka lite i kojorna på gården innan vi satte igång vårt lådarbete.

IMG_4089

I övrigt har dagen bland annat innehållit samling, lite bokläsning, och elevens val. Under samlingen var det flera av eleverna som sa att de var trötta så enades om att vi behövde göra något för att vakna till. Därför låtsades vi hoppa på en buss och gav oss iväg på en tur. Hanna tyckte att vi skulle åka på teater så när vi kom fram på den låtsade åkturen hamnade vi mitt i en samlingsteater. Efter detta och lite stärkande förmiddagsfika var vi redo att ta oss an dagens utmaningar.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *