Fredag den 13/6

Så är det slutligen sommarlov!

Efter en härlig avslutning i aulan, full av sång, samlades vi i klassrummet för att ha sommarfest. Chokladtårtor som eleverna hade bakat stod framdukade och till detta både grädde, jordgubbar och aprikoser. Det var mumsigt och jag tror att alla åt med god aptit. Max hade med sig Paul och när de hade fikat färdigt plockade de fram några bollar och jonglerade. Extra roligt var att bollarna trillade ner på golvet lite då och då.

Därefter passade vi på att sjunga och spela några sånger tillsammans innan det var dags att säga hej då och trevlig sommar till varandra.

IMG_0935

IMG_0939 IMG_0936

Nu hoppas vi att ni alla får en härlig, avkopplande sommar och att vi ses pigga och utvilade igen i augusti 🙂

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *