Tisdag den 21/10

Hösten var med oss även idag både i höstlöven som vi limmade på våra ljuslyktor och i det fantastiska förmiddagsvädret som vi avnjöt på lekplatsen. Det var en härlig stund när alla, både unga och gamla testade den nya gungkarusellen 🙂 Roligt med lekredskap som lockar alla till lek! Amina tyckte att det var extra kul när Johan hängde sig i en av gungorna och skrattade högt åt hans kamp att hålla sig kvar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Innan dess hade Lisa J berättat sagan om Babblarna. Det har verkligen skett en utveckling i elevernas engagemang i sagan under hösten.

IMG_3560

Vi avslutade skoldagen med att träffa våra katt- och hundvänner. Både hunden och katten i skuggteatern hälsade på liksom hunden och katten som bor i skåpet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I morgon avrundar vi första delen av den här terminen och sedan är det höstlov.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *