Torsdag den 10 april

Sista dagen innan påsklovet och sista skoldagen som Caroline är hos oss. Detta har präglat hela vår dag.

Vi har påskpysslat med barnen i B-huset. Det blev fina kort, påskharar eller kycklingar. Alla hade en eller flera fina saker att stoppa ner i väskan när det var dags att åka hem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vi har också firat av Caroline. Efter lunch var ett fint festbord dukat och vi kunde njuta av glass som Caroline bjöd på. Det var en mysig stund som Max avslutade med att leka ”trilla ner-leken”. Det började med att glasspinnen råkade trilla ner på golvet. Strax trillade hela Max ner och efter lite flörtande lyckades han få med sig Caroline på leken. Glädjen var stor när hon också trillade ner på golvet ihop med honom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dagen avslutade vi med en härlig sång och rytmiklektion som Caroline ledde. Vi är så glada att vi har fått ha henne här som praktikant och kommer verkligen sakna henne när vi kommer tillbaka efter påsk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hoppas nu att ni alla får en bra påskvecka så ses vi igen tisdagen den 22/4!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

En reaktion på “Torsdag den 10 april

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *