Onsdag den 19/3

Efter en morgon som innehöll idrott för vissa och bild för andra var det gott med lite förmiddagsfika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Därefter satte Max, Daniel och Johanna igång att arbeta med sina lådor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Under tiden var Savannha och jag ute i parken. Där fanns det jättemycket att hitta på. Vi klättrade upp och ner för backen, lekte på lekplatsen, banade oss väg i den lilla ”skogen” och en massa annat. På vägen hem lekte Savannha att hon var ett lejon och jag blev tvungen att hoppa upp på en betongkloss för att rädda mig från lejonet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Under musiklektionen fortsatte vi med vårt tema, känslor. Idag låtsades jag bland annat att vara glad och arg. Johanna och Daniel tyckte att det var lite läskigt när jag var arg och blev nästan lite rädda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *