Fredag den 28/2

Sista skoldagen i februari är slut och nu väntar våren 🙂

Idag har vi bland annat jobbat vidare med vårt känslotema. Vi har tittat på bilder när några av eleverna är arga eller glada och kombinerat dessa bilder med pictogrambilderna för arg och glad. Precis som i onsdags provade vi att gå med arga och glada fötter till musik som passade.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dagen avslutades med lite läsning. Precis som vanligt var det spännande!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eftersom vi är måna om att försöka göra idrotten så bra som möjligt för alla elever så har vi gjort en del ändringar under läsåret. Nu kommer ytterligare en ny förändring. För att ni ska veta vad som gäller för varje elev kan ni läsa i menyn under ”Idrott & bad” längst upp på sidan. Vi hoppas att detta ska bli bra för alla!

Trevlig helg!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *