Torsdag den 27/2

I morse började Savannha dagen med att ta en springrunda i parken. Hon inledde med mycket energi och sprang säkert 200 meter innan det började bli lite jobbigt. Sen både sprang och gick vi resten av rundan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Under tiden var det idrott i idrottshallen för Max, Husein och Johanna. De värmde också upp genom att springa och sedan lekte de krokodiler och kravlade för glatta livet.

Dagen avslutade vi med språklek. Det var ett kärt återseende efter sportlov och vänskapsvecka. Max och Savannha hjälptes bland annat åt med att testa hattarna och sortera bollar efter storlek medan Husein och Johanna arbetade på i rummet bredvid med bland annat språkljud i en saga. De passade också på att blåsa i tutor. Det kan vara ganska svårt att få ljud i dem, men Husein lyckades 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *