Torsdag den 30/1.

Dagen började med att flera av skolskjutsarna var ovanligt sena och innan alla kommit ner till vår skolgård var klockan så mycket att det inte var lönt att gå på idrott. Savannha och Linnea hann i alla fall med att gå till parken och åka pulka en stund.
Efter fika och samling, tog vi chansen att läsa om vad som händer i Babblarnas hus igen. Det är en rolig berättelse med spännande överaskningsmoment. Till allas förtjusning tog vi även i dag fram såpbubblorna när vi kom till sidan där Babba badar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

På eftermiddagen kom Caroline på besök. Hon går på Vipan och ska göra praktik hos oss senare i vår. Barnen var väldigt välkomnande mot henne, och vi ser fram emot mars när vi får träffas igen.

Obs. Senare i kväll kommer det komma viktig information på bloggen angående nästa vecka.

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *