Torsdag den 23/1.

På idrottspasset i dag, var Savanna ute i parken tillsammans med Matilda. De hann med att leka en hel massa på lekplatsen. Sedan byggde de en koja av grenar som blåst ner från träden.
Max och Johanna hade idrott i idrottshallen. Där tränade de på att gå på tjocka mattor. Det är svårt att hålla balansen på det mjuka underlaget. Båda jobbade duktigt och sprang många turer över mattorna. När de kom till andra änden hämtade de en ärtpåse att bära tillbaks till startplatsen. När de slutligen räknade sina ärtpåsar, hade de tio stycken var. Då var det skönt med avslappning före duschen.
Daniel jobbade med Lisa i klassrummet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

På eftermiddagen hade vi språklek. Det kändes länge sedan sist och det var kul att återse de kända materialet.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *