Onsdag den 22/1

Vissa dagar är inte lika fokuserade som andra och idag var en sådan dag. Flera av eleverna hade mycket svårt för att koncentrera sig, och de som inte hade det från början smittades efter hand. Vi var alla ganska trötta när det var dags för lunch, och efter det avslutade vi med en kort musiklektion där alla deltog, och dessutom hade lyckats samla ihop både koncentrationsförmåga och engagemang, så skoldagen slutade bra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Självklart hade vi stunder tidigare under dagen som var både roliga och engagerade, även om de var lite färre än vanligt, och en sådan var när Johanna monterade sin målning från gårdagens bildpass (se film i gårdagens blogginlägg). Johanna var mycket stolt när vi hade klippt ut hennes målning, limmat fast den på en bakgrund och slutligen satt upp den på anslagstavlan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *