Tisdag den 26/11.

Så var det tisdag och bad igen. Den här veckan var det Daniels tur att vara kvar på skolan och jobba. Han och Lisa hann med en hel massa saker. De arbetade med lådarbetet en lång stund i lugn och ro. Dessutom hann de med lite fysträning och massage efter det.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

På badet ställer man sina skor utanför omklädningsrummet och när man duschat och klätt på sig, får man gå ut och ta på sina skor.

IMG_0008 IMG_0012

På eftermiddagen när alla fått på överdragskläder, vantar och mössor, valde vi att stanna ute i det härliga vintervädret i stället för att gå in och ha musik. Vi gick en promenad i parken. där passade vi på att balansera, lekte i lövhögarna och klättrade i backen. Sedan var det hög tid att gå till skolskjuts och fritids.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 reaktion på “Tisdag den 26/11.

    • Det var jättehärligt!
      Johanna ville inte gå tillbaka till skolan när det var dags och sa att hon tyckte att det var roligt i parken, vilket syns ganska tydligt på bilderna :-).

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *