Tisdag den 30/4.

Vi har haft ytterligare en bra dag i skolan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Efter förmiddagsfika hade vi bild. Då fick eleverna måla var sin platta som vi sedan skall montera gipströjorna på. Det går fort att få mycket färg då man målar med en stor roller, härligt. Därefter berättade Marianne en saga, det är en spännande saga med en krokodil som vill bita i tårna. Max och Husein var mycket engagerade.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anton har varit på högstadiet hela dagen. Bland annat, var de och badade.

Nu ses vi inte förrän på torsdag och då har vi föräldramöte.                                                    Ha en riktigt bra första maj, allihop.

2 reaktion på “Tisdag den 30/4.

  1. det är andra gången för mig att gå in i bloggen. vi hade problem med internet hemma.
    det är en underbar arbete, det som ni gör med våras barn. jag har önskat mig sen Anton har börjat på dagis att höra och se vad Anton gör under dagen för att man kan inte fånga ord av honom eller det var svårt för honom att åter berätta saker. det som ni gör kräver mycket egergi och tid. vi tackar er.

    • Åh, så roligt att höra att du tycker det, Afraa! Tack så mycket!
      Vi tycker också att det är roligt att kunna visa lite tydligare vad som händer i skolan. Bilderna blir mycket mer talande än några ord i almanackan 🙂

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *