Torsdag den 25/4.

Det är fantastiskt vilka duktiga elever vi har i klassen. I dag då de provade kläder, klädde ut sig och mannekängade, var de så fokuserade, gjorde medvetna val och visade stolt upp sig för de övriga. Och sedan efter idrotten kom Johan in och berättade om framsteg Daniel gjort på idrotten i dag. Jag känner mig glad och stolt över våra elever.

Anton äter sin lunch i stora matsalen, med högstadiet. Det är spännande med alla de stora ungdomarna som är där. Situationen där kräver lite mer ansvarstagande och det klarar Anton alldeles utmärkt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

2 reaktion på “Torsdag den 25/4.

  1. det är härligt att se Anton äta med gaffel och kniv. hemma också äter han med gaffel och kniv som en kung.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *