Måndag den 22/4.

Dags att träffas i skolan igen, efter en skön helg. Efter de vanliga morgonrutinerna, med samling och individuellt arbete var det tid för förmiddagsfika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

När vi varit på rast och alla promenerat en runda, samlades vi i klassrummet igen. Där fanns en massa olika kläder att prova i olika kombinationer. Det är lite trassligt att sätta på byxor och tröjor. Mössor och hattar är lättare. Efter en stund hade alla klätt ut sig i annorlunda kläder och fick visa vad de hade på sig och bli beundrade av varandra. Anton var på högstadiet hela förmiddagen i dag. Där jobbade han med olika saker och det uppskattade han.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

På eftermiddagen hade vi ”hela huset”, som vi brukar på måndagarna.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *