Musik – kläder

Här är en liten film från ett tillfälle när vi jobbade med kläder på musiklektionen. Vi har plockat fram en låda med kläder (och en bit in i filmen även en stor spegel). Tilde, Max, Husein och Anton väljer kläder och hittar på rörelser som de vill göra till musik. Tilde tycker att det är spännande med filmkameran och deltar till stor del genom att titta i displayen tillsammans med Lisa J.

8 reaktion på “Musik – kläder

 1. Vad kul med bloggen, jätteroligt att titta på vad ni gör. Tilde är så förtjust att titta på filmen.
  Bodil

  • Så roligt att höra! Vi hoppas att bloggen ska ge barnen och oss ett nytt sätt att dela skoldagen med er där hemma, och andra.

 2. Så superkul att se er ”in action”

  Ni visar så tydligt att särskolan kan 🙂 stå för lärande och kunskap!

  Bloggadressen borde skickas till Björklund och gänget 🙂 <3

  Kramar

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *